Bazény, solární systémy, PCP vzduchovky - airgunstom.cz


VZDUCH / VODA Panasonic

( tepelná čerpadla pro ohřev bazénů naleznete v rubrice Bazénové doplňky )
( systémy VZDUCH/VZDUCH naleznete v kategori KLIMATIZACE )
V podrubrice naleznete ceník
Tepelné čerpadlo Panasonic nabízí úspory až 78% z výdajů za topení v porovnání s elektrickými kotli. Systém Aquarea 9 kW má topný faktor COP o hodnotě 4,74 ( z 1 kW elektřiny vyrobí 4,74 kW tepla ). Takto vyrobí o 3,74 kW víc než běžný systém elektrického vytápění, který má maximální COP o hodnotě 1. Tepelná čerpadla Panasonic pracují i za mrazivých teplot ( - 20°C ).
 
Panasonic HP ( od 3kW do 16 kW )
HP je vhodné pro nízkoteplotní radiátory nebo podlahové vytápění, může pracovat jako samostatná jednotka, nebo je možné jej v závislosti na požadavcích zkombinovat s existujícím plynovým nebo olejovým otopným systémem. 
Panasonic T-CAP ( od 9kW do 16 kW )
T-CAP udží nominální kapacitu vytápění až do - 20°C venkovních teplot. I při velmi nízkých teplotách venkovního vzduchu pracuje bez pomoci externího kotle, jen tedy úspornější než model HP. Je též určen pro nízkoteplotní radiátory a podlahové vytápění.
Panasonic HT ( od 9kW do 12 kW )
Pro dům s tradičními vysokoteplotními radiátory ( jako jsou litinové radiátory ) je nejvhodnějším řešením HT, protože nabízí výstupní vodu o teplotě 65°C i při teplotě venkovního vzduchu - 20°C
 
Tepelná čerpadla Panasonic vzduch/voda se dělí na dva základní typy:
 
Nedělený systém ( monoblok ) - vše je ve venkovní jednotce. Je tedy nutné vyvést topnou soustavu mimo dům pro napojení na toto TČ. Vyžaduje to opatření proti zamrznutí topné vody.
Dělený systém ( biblok ) - systém se skládá z venkovní jednotky propojené chladícím potrubím s vnitřní jednotkou - hydroboxem, umístěným v kotelně domu. 
 
Tepelná čerpadla ( TČ ) jsou snadno ovladatelná díky přehlednému ovládacímu panelu, kde je možno přepínat v režimu topení, teplá voda nebo kombinace topení a tepplá voda. Výkon TČ je řízen dle venkovní teploty - ekvitermní regulace. Hydrobox je vybaven výkonným čerpadlem pro topnou soustavu, je možné ho řídit připojením prostorového termostatu na svorkovnici hydroboxu. Pokud si zvolíte k vytápění též ohřev teplé vody, systém dovybavujeme třícestným ventilem a patřičným zásobníkem. Základní cena TČ je tedy vždy pouze s určením pro vytápění.